25.09.2020

Корпорація Weichai оголосила про випуск першого в світі комерційного дизельного двигуна з термічним ККД вище 50%

16 вересня 2020 року провідна китайська компанія в галузі двигунів внутрішнього згоряння – корпорація Weichai – провела прес-конференцію в м Цзинань в провінції Шаньдун, де офіційно оголосила про випуск першого в світі комерційного дизельного двигуна з термічним ККД вище 50%.

На конференції авторитетна міжнародна організація з випробувань двигунів внутрішнього згоряння – німецька TÜV SÜD і китайська організація з професійного тестування двигунів внутрішнього згоряння “Китайський дослідницький центр автомобільних технологій” передали корпорації Weichai сертифікат, що підтверджує, що термічний ККД нового дизельного двигуна перевищив 50,26%. Заступник губернатора провінції Шаньдун, академік Китайської академії інженерних наук Лін Вень і голова правління Shandong Heavy Industry Group і корпорації Weichai Тань Сюйгуан привітали розробку нового комерційного дизельного двигуна.

Термічний ККД – це критерій оцінки ефективності використання палива для двигунів внутрішнього згоряння. Чим вище цей показник, тим менше витрата палива, тим вище енергоефективність і нижче рівень викидів. З 1897 року, коли вперше був успішно використаний двигун внутрішнього згоряння, за сто років модернізації та технологічних інновацій термічний ККД дизельного палива зріс з 26% до 46%. Якщо відштовхуватися від статистичних даних зростання термічного ККД дизельного палива в світі, то в міру постійного посилення нормативів викидів процес зростання термічного ККД значно сповільнилося, при цьому все більше підвищується складність, з якою досягається дане підвищення. Дана проблема стала загальносвітовою технологічної труднощами в галузі.

Корпорація Weichai активно працює в області двигунів внутрішнього згоряння вже більше 70 років. За цей період корпорація накопичила велику технологічну базу і досвід у виробництві та розробці дизельних двигунів. Корпорація постійно удосконалює ключові технології. За останні 10 років корпорація інвестувала 30 мільярдів юанів, залучила понад 200 докторів наук, понад 300 висококваліфікованих фахівців з усього світу, більше 3000 дослідників для участі в розробках. Такі заходи дозволили корпорації здійснити стрибок у розвитку власних інноваційних технологій в області дизельних двигунів. В м Вейфан в Китаї корпорація побудувала найбільший в світі завод, здатний виготовляти і продавати щорічно понад мільйон одиниць техніки, а також домоглася прориву в області технологій силової передачі комерційних автомобілів, силової передачі безступінчатим трансмісії і гідравлічної силової передачі. Цим самим корпорація заповнила прогалини, що існують в Китаї в області цих трьох основних технологій, і забезпечила постійне зростання якості китайських ланцюжків виробництва дизельних двигунів.

Останні кілька років корпорація Weichai концентрувала високоякісні ресурси, які прямували на спеціальні проекти з підвищення термічного ККД. Цей процес ще сильніше прискорився в 2015 році, коли була сформована спеціальна команда по технологічним інноваціям, яка здійснювала величезна кількість модулювання та стендових випробувань, вивчила та проаналізувала тисячі різних проектів, постійно пробувала і удосконалювала існуючі рішення, святкувала підвищення термічного ККД на кожні 0,1 %, поки нарешті не добилася історичного прориву і не розробила п’ять спеціальних технологій: технологію узгодженого згоряння, технологію узгодженого проектування, технологію розподілу енергії вихлопу, технологію зонування мастила і технологію інтелектуального керування. Дані технології дозволили вирішити ряд загальних для всього світу труднощів: ефективного згоряння, низькою теплопередачі, високої надійності, низької втрати на тертя, низького рівня викиду забруднюючих речовин та інтелектуального управління. Це дозволило підвищити термічний ККД дизельних двигунів вище 50%.

Так, технологія узгодженого згоряння дозволила збалансувати відносини між полем швидкості, полем концентрації і іншими фізичними полями в камері згоряння завдяки оптимізації проектування газових каналів, упорскування палива, камери згоряння і інших систем. Це дозволило в свою чергу підвищити швидкість згоряння на 30%.

Технологія узгодженого проектування спрямована на удосконалення згоряння при надзвичайно обмеженому запасі міцності при максимальному тиску згоряння. Виборче ослаблення окремих деталей і подальше зміцнення цільної конструкції дозволило підвищити стійкість системи до високого тиску згоряння майже на 60%.

Технологія розподілу енергії вихлопу спрямована на вирішення проблеми значного підвищення складності контролю викидів забруднюючих речовин, викликаної удосконаленням процесів згоряння. Технологія полягає в новаторському переосмисленні дизайну системи вихлопу і дозволяє як адаптуватися до потреб рециркуляції вихлопних газів, так і забезпечити підвищення ефективності турбінного механізму. Все це дозволяє задовольнити вимоги стандартів викидів і підвищити термічний ККД на 1%.

Технологія зонування мастила у цільовому застосуванні різних технологій зниження тертя в залежності від властивостей фрикційних пар системи. Дана технологія дозволила знизити тертя системи на 20%.

Технологія інтелектуального управління полягає в використанні переваг власного ECU корпорації Weichai і розробці ряду більш точних моделей прогнозування, які дозволяють підвищити ефективність кожної зони роботи дизельного двигуна.

Зростання термічного ККД вище позначки в 50% є історичною революції в розвитку двигунів внутрішнього згоряння в світі. Свої поздоровлення в досягненні корпорацією Weichai цього історичного прориву висловила німецька корпорація Bosсh, австрійська AVL, німецька FEV, американське Спільнота інженерів-автомеханіків, Китайська асоціація машинобудування, Китайська асоціація промисловості двигунів внутрішнього згоряння, Китайське співтовариство інженерів-автомеханіків, інші авторитетні вітчизняні та зарубіжні організації та фахівці. Вони також високо оцінили цю нову позначку термічного ККД дизельних двигунів і внесок, внесений корпорацією Weichai в зниження рівня викидів і підвищення енергоефективності дизельних двигунів.

Корпорація Weichai не тільки оголосила про вихід першого в світі дизельного двигуна з термічним ККД, що перевищує 50%, але також змогла домогтися відповідності вимогам рівня викидів, відповідних національному стандарту G6 / EU-VI, першою створила можливості для серійного виробництва і комерціалізації продукту. Фахівці в галузі вказують на те, що підвищення термічного ККД з попереднього рівня в 46% до 50% дозволить знизити витрату дизельного палива на 8% і знизити рівень викидів CO2 на 8%. Якщо відштовхуватися від поточної оцінки, згідно з якою кількість важких дизельних двигунів на китайському ринку сягає 7 мільйонів, то в разі заміни всіх дизельних двигунів на нові можна буде домогтися економії близько 33,32 мільйона тонн дизельного палива на рік і зниження викидів СО2 на 104,95 мільйона тонн. Це стане величезним внеском для вирішення енергетичної кризи і в боротьбі з глобальним потеплінням.

Оголошення про розробку першого в світі комерційного дизельного двигуна з термічним ККД вище 50% ознаменувало вихід китайських технологій важких дизельних двигунів на світовий рівень. В ході проекту з розробки двигуна корпорація Weichai користувалася підтримкою німецької корпорації Bosch, інших провідних світових постачальників і консалтингових організацій. На прес-конференції Тань Сюйгуан оголосив також про те, що в майбутньому корпорація Weichai буде відкрита до співпраці і партнерства з компаніями з усього світу для руху до нової мети – створення дизельних двигунів з термічним ККД 55%!